FIP20SH/SI

Cena : od 20. 600.- do 36. 200 .- Kč

Cena se odvíjí od provedení : s motorem/ bez motoru, materiál (leštěná nerez. oce, nerez. ocel, bronz), materiál impeleru (mléko/ potraviny/ průmysl) apod.

Vhodný typ vyberte dle katalogu ( v záložce Ke stažení ) a pošlete nám zprávu. Zašleme Vám cenovou nabídku.

Toto zboží je pouze na objednávku.

Ceny : od 20. 600 Kč až do 36. 200 Kč

1.4 Funkce a provozní princip

Čerpadlo s oběžným kolem určeno pro cirkulaci, přepravu, vyprazdňování, filtraci a dávkování kapalin.

Čerpadla jsou samonasávací. Sací kapacita má souvislost s rychlostí, viskozitou a rozměry potrubí. Netěsná sací trubice významně snižuje sací kapacitu.

Čerpadlo s oběžným kolem může zpracovávat kapaliny s vysokou i nízkou viskozitou, stejně tak jako kapaliny obsahující pevné částice, vzduch a plyny.

1.4.1 Provozní princip

Vzhledem k výstřednému vnitřnímu průřezu tělesa čerpadla se vytváří částečný podtlak, tak jak se zvyšuje objem mezi křídly pružného oběžného kola na přívodním kanálu. Výsledné sání vtahuje kapalinu do čerpadla.

Otáčející se oběžné kolo přenáší kapalinu od přívodu k výtokovému kanálu. Během této části cyklu zůstává objem mezi křídly v podstatě stálý. Vzdálenost mezi křídly umožňuje i velkým pevným částicím procházet čerpadlem bez škodlivého dopadu na kapalinu.

Kapalina je vypouštěna z čerpadla s neustálým a stejným průtokem, když se křídla ohnou, tím klesne objem mezi nimi, protože přicházejí do kontaktu s plochou částí výstředných stěn vnitřku tělesa.

Ke stažení

Instruktážní příručka

Instruktážní příručka - řada FIP - čerpadla s pružným oběžným kolem

Ke stažení (1.58M)